*Disclaimer: Our price advertised is based on cash payment or pre-approved financing
cascadia Trucks For Sale
All Trucks | cascadia
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia Tandem Axle Sleeper
$41,600
Truck is in great condition and road ready!
Fleet maintained.
Call/Text Tyler for more info! 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20020CYP |
|---|---|
| Kilometers | 467,895 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 10,323 |
| Color | BLUE |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia Tandem Axle Sleeper
$38,895
Truck is in great condition and road ready!
Fleet Maintained
Call/Text Tyler for more info! 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20003CYP |
|---|---|
| Kilometers | 522,080 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Eng Size | 14.8 L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 11,619 |
| Color | TEAL |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia Tandem Axle Sleeper
$38,275
Truck is in great condition and road ready!
Fleet maintained.
Call/Text Tyler for more info. 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20089CYP |
|---|---|
| Kilometers | 534,477 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 233" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 12,008 |
| Color | ORANGE |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia Tandem Axle Sleeper
$36,700
Truck is in great condition and road ready! Fleet maintained.
Call/Text Tyler for more info! 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20007CYP |
|---|---|
| Kilometers | 565,830 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 13,853 |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia Tandem Axle Sleeper
$39,115
Truck is in great condition. Fleet maintained.
Call/Text Tyler for more info! 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20012CYP |
|---|---|
| Kilometers | 517,641 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 12,518 |
| Color | BLUE |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia Tandem Axle Sleeper
$35,000
Truck is in excellent condition and road ready. Fleet maintained.
Call/Text Tyler for more info: 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20057CYP |
|---|---|
| Kilometers | 598,620 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 13,222 |
| Color | GREEN |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia Tandem Axle Sleeper
$37,100
Truck is in excellent condition and road ready. Fleet maintained.
Call/Text Tyler for more info! 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20038CYP |
|---|---|
| Kilometers | 557,866 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 12,171 |
| Color | WHITE |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia Tandem Axle Sleeper
$33,195
Truck is in excellent condition and road ready!
Fleet maintained.
Call/Text Tyler for more info! 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20021CYP |
|---|---|
| Kilometers | 635,940 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTOMATED |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 16,742 |
| Color | PURPLE |
Used 2019 FREIGHTLINER Cascadia Single Axle Daycab
$13,000
Fleet Maintained ready to work
| Stock # | #CH99093NL |
|---|---|
| Kilometers | 465,509 |
| Engine | DETROIT DD13 (410HP) |
| Eng Size | 12.8L |
| Trans | EATON FAO-16810C AUTOMATED |
Used 2019 FREIGHTLINER Cascadia Tandem Axle Sleeper
$38,000
- Fleet maintained
- In great working condition and road ready!
- Call/Text Tyler for more info! 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB4544PF |
|---|---|
| Kilometers | 630,372 |
| Cab Style | RAISED ROOF |
| Engine | DETROIT DD15 (400HP) |
| Eng Size | 14.8 L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 223" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR / SPRING |
| Color | MANGO METALLIC |
(866) 813-1900 | 24850 Old 41 Rd Suite 21, Bonita Springs, FL 34135









