*Disclaimer: Our price advertised is based on cash payment or pre-approved financing
cascadia-126 Trucks For Sale
All Trucks | cascadia-126
Used 2022 FREIGHTLINER Cascadia 126 Tandem Axle Sleeper
$67,000
| Stock # | #MG6063FE |
|---|---|
| Kilometers | 472,657 |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Eng Size | 14.8L |
| Trans | DETROIT DT12 - 1650 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 235" |
| Axles | TANDEM 13300 F / 40000 R |
| Front Axles | 13,300 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Color | WHITE |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia 126 Tandem Axle Daycab
$29,000
| Stock # | #CH90007NL |
|---|---|
| Kilometers | 452,084 |
| Trans | FULLER |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia 126 Tandem Axle Daycab
$22,500
IN POLAND, ME - ***HEAVY DUTY*** 2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126- GVWR 58,700- AXLES 13,300/45,400- DETROIT DD15 505HP- DETROIT DT12 AUTO TRANS- COLLISION MITIGATION- READY TO WORK! CALL JEFF NOW! 954-905-2524 jwilson@ameriquestusedtrucks.com
| Stock # | #JW03-19417CC |
|---|---|
| Kilometers | 661,594 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | DETROIT DD15 (505HP) |
| Eng Size | 14.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 190" |
| Axles | TANDEM 13300 F / 45400 R |
| Front Axles | 13,300 |
| Rear Axles | 45,400 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 10,155 |
| Color | GREEN |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia 126 Tandem Axle Daycab
$20,500
IN POLAND, ME - ***HEAVY DUTY*** 2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126-
GVWR 58,700- AXLES 13,300/45,400- DETROIT DD15 505HP- DETROIT DT12 AUTO TRANS- COLLISION MITIGATION- READY TO WORK! CALL JEFF NOW! 954-905-2524 jwilson@ameriquestusedtrucks.com
| Stock # | #JW03-19427CC |
|---|---|
| Kilometers | 705,553 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | DETROIT DD15 (505HP) |
| Eng Size | 14.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 190" |
| Axles | TANDEM 13300 F / 45400 R |
| Front Axles | 13,300 |
| Rear Axles | 45,400 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 16,456 |
| Color | GREEN |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia 126 Tandem Axle Daycab
$20,500
IN POLAND, ME - ***HEAVY DUTY*** 2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126- GVWR 58,700- AXLES 13,300/45,400- DETROIT DD15 505HP- DETROIT DT12 AUTO TRANS- COLLISION MITIGATION- READY TO WORK! CALL JEFF NOW! 954-905-2524 jwilson@ameriquestusedtrucks.com
| Stock # | #JW03-19423CC |
|---|---|
| Kilometers | 691,243 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | DETROIT DD15 (505HP) |
| Eng Size | 14.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 190" |
| Axles | TANDEM 13300 F / 45400 R |
| Front Axles | 13,300 |
| Rear Axles | 45,400 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 16,412 |
| Color | GREEN |
Used 2019 FREIGHTLINER Cascadia 126 Tandem Axle Daycab
$27,900
IN ONTARIO, CA - **505HP** 2019 FREIGHTLINER CASCADIA 126 DAY CAB- DETROIT DD15 505HP- DETROIT DT12 12SPD AUTOMATIC TRANSMISSION- FLEET MAINTAINED- READY TO WORK! NICE TRUCK - CALL JEFF NOW FOR DETAILS! 954-905-2524 jwilson@ameriquestusedtrucks.com
| Stock # | #JW03-18075CC |
|---|---|
| Kilometers | 526,207 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | DETROIT DD15 (505HP) |
| Eng Size | 14.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 186" |
| Axles | TANDEM 12350 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,350 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 16,617 |
| Color | WHITE |
Used 2019 FREIGHTLINER Cascadia 126 Tandem Axle Daycab
$31,900
IN ONTARIO, CA - **505HP** 2019 FREIGHTLINER CASCADIA 126 DAY CAB- DETROIT DD15 505HP- DETROIT DT12 12SPD AUTOMATIC TRANSMISSION- FLEET MAINTAINED- READY TO WORK! NICE TRUCK - CALL JEFF NOW FOR DETAILS! 954-905-2524 jwilson@ameriquestusedtrucks.com
| Stock # | #JW03-18079CC |
|---|---|
| Kilometers | 429,423 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | DETROIT DD15 (505HP) |
| Eng Size | 14.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 186" |
| Axles | TANDEM 12350 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,350 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 14,259 |
| Color | WHITE |
Used 2019 FREIGHTLINER Cascadia 126 Tandem Axle Daycab
$27,900
IN ONTARIO, CA - **505HP** 2019 FREIGHTLINER CASCADIA 126 DAY CAB- DETROIT DD15 505HP- DETROIT DT12 12SPD AUTOMATIC TRANSMISSION- FLEET MAINTAINED- READY TO WORK! NICE TRUCK - CALL JEFF NOW FOR DETAILS! 954-905-2524 jwilson@ameriquestusedtrucks.com
| Stock # | #JW03-18083CC |
|---|---|
| Kilometers | 510,479 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | DETROIT DD15 (505HP) |
| Eng Size | 14.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 186" |
| Axles | TANDEM 12350 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,350 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 16,872 |
| Color | WHITE |
Used 2021 FREIGHTLINER Cascadia 126 Tandem Axle Daycab
$28,900
IN ORLANDO, FL - PTO/WET KIT- 2021 FREIGHTLINER CASCADIA 116- DETROIT DD13 450HP- DETROIT DT12 AUTO TRANS- AIR SLIDE 5TH WHEEL- COLLISION MITIGATION- NICE TRUCK READY TO WORK! CALL JEFF NOW FOR DETAILS 954-905-2524 jwilson@ameriquestusedtrucks.com
| Stock # | #AG403952CC |
|---|---|
| Kilometers | 627,839 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | DETROIT DD13 (450HP) |
| Eng Size | 12.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 182" |
| Axles | TANDEM 12350 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,350 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 17,429 |
| Color | WHITE |
Used 2024 FREIGHTLINER Cascadia 126 Tandem Axle Sleeper
$115,000
Excellent and almost new 2024 Freightliner Cascadia Sleeper
DD15 engine 505HP
Auto transm
Full digital dash
Remaining factory warranty
Excellent condition (Like new)
Financing available.
Se habla espanol.
Call Marcos at 7. 1. 3. 4. 0...
| Stock # | #MG3188FE |
|---|---|
| Kilometers | 165,000 |
| Engine | DETROIT DD15 (505HP) |
| Eng Size | 14.9L |
| Trans | DETROIT DT12 - 1650 12 SPD AUTO |
| Front Axles | 12,000 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Color | WHITE |
Used 2019 FREIGHTLINER Cascadia 126 Tandem Axle Daycab
$27,900
IN ONTARIO, CA - **505HP** 2019 FREIGHTLINER CASCADIA 126 DAY CAB- DETROIT DD15 505HP- DETROIT DT12 12SPD AUTOMATIC TRANSMISSION- FLEET MAINTAINED- READY TO WORK! NICE TRUCK - CALL JEFF NOW FOR DETAILS! 954-905-2524 jwilson@ameriquestusedtrucks.com
| Stock # | #JW03-18078CC |
|---|---|
| Kilometers | 500,128 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | DETROIT DD15 (505HP) |
| Eng Size | 14.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 186" |
| Axles | TANDEM 12350 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,350 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 15,443 |
| Color | WHITE |
Used 2019 FREIGHTLINER Cascadia 126 Tandem Axle Daycab
$27,900
IN ONTARIO, CA - **505HP** 2019 FREIGHTLINER CASCADIA 126 DAY CAB- DETROIT DD15 505HP- DETROIT DT12 12SPD AUTOMATIC TRANSMISSION- FLEET MAINTAINED- READY TO WORK! NICE TRUCK - CALL JEFF NOW FOR DETAILS! 954-905-2524 jwilson@ameriquestusedtrucks.com
| Stock # | #JW03-18082CC |
|---|---|
| Kilometers | 526,703 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | DETROIT DD15 (505HP) |
| Eng Size | 14.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 186" |
| Axles | TANDEM 12350 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,350 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 15,894 |
| Color | WHITE |
Used 2021 FREIGHTLINER Cascadia 126 Tandem Axle Daycab
$40,500
Cincinnati OH - Fleet maintained TADC - Manual trans, DD15 Engine, ready to work.
| Stock # | #CH91044NL |
|---|---|
| Kilometers | 545,365 |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Trans | EATON FAO-16810C 10 SPD MANUAL |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Color | RED |
Used 2021 FREIGHTLINER Cascadia 126 Tandem Axle Daycab
$39,900
IN GUILDERLAND CENTER, NY- PTO/WET KIT- 2021 FREIGHTLINER CASCADIA 116- DETROIT DD13 450HP- DETROIT DT12 AUTO TRANS- AIR SLIDE 5TH WHEEL- COLLISION MITIGATION- NICE TRUCK READY TO WORK! CALL JEFF NOW FOR DETAILS 954-905-2524 jwilson@ameriquestusedtru...
| Stock # | #AG403959CC |
|---|---|
| Kilometers | 220,778 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | DETROIT DD13 (450HP) |
| Eng Size | 12.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 182" |
| Axles | TANDEM 12500 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,500 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 7,382 |
| Color | WHITE |
(866) 813-1900 | 24850 Old 41 Rd Suite 21, Bonita Springs, FL 34135













