*Disclaimer: Our price advertised is based on cash payment or pre-approved financing
338 Trucks For Sale
All Trucks | 338
Used 2012 HINO 338 Reefer Truck
$10,500
IN LAKEWOOD, NJ - **** HHOT DEAL ON A COOL RIDE! ****
2012 Hino 338 Reefer Truck – Ready to Roll!
Key Features:
• 20' Refrigerated Box – Ideal for food, floral, or pharma deliveries
• Thermo King Reefer Unit – Reliable cooling performa...
| Stock # | #JW1335NL |
|---|---|
| Kilometers | 240,258 |
| Engine | HINO J08E-VC/VB |
| Eng Size | 7.6L |
| Trans | AUTO |
| Axles | SINGLE |
| Length | 20.0' |
| Color | WHITE |
Used 2013 HINO 338 Reefer Truck
$11,900
IN LAKEWOOD, NJ - **** HOT DEAL ALERT! ****
2013 HINO 338 – 24' Reefer Box w/ ThermoKing Unit
ONLY 140,258 MILES – WOW!
- Reliable Hino Diesel Power
- ThermoKing Reefer – Ice Cold Performance
- 24' Insulated Box – Ready for Delivery or D...
| Stock # | #JW1556NL |
|---|---|
| Kilometers | 140,258 |
| Engine | HINO J08E-VC/VB |
| Eng Size | 7.6L |
| Trans | AUTO |
| Axles | SINGLE |
| Color | WHITE |
Used 2015 HINO 338 Reefer Truck
$14,300
IN LAKEWOOD, NJ - **** LOW MILES | READY TO WORK | THERMOKING REEFER ****
- Body: 24' Refrigerated Box
- Reefer Unit: ThermoKing – Reliable Cooling Performance
- Mileage: Only 76,913 miles
- Engine: Hino J08E – Proven Durability
-Transmissio...
| Stock # | #JW1827NL |
|---|---|
| Kilometers | 76,913 |
| Engine | HINO J08E-VC/VB |
| Eng Size | 7.6L |
| Trans | AUTO |
| Axles | SINGLE |
| Length | 24.0' |
| Color | WHITE |
Used 2016 HINO 338 Reefer Truck
$20,900
IN LAKEWOOD, NJ - LOW MILES • THERMOKING UNIT • READY TO WORK!
- Truck Details:
• Year/Make/Model: 2016 Hino 338
• Body: 24' Reefer Box
• Reefer Unit: ThermoKing — reliable cooling performance
• Mileage: Only 109,667 miles
• Tra...
| Stock # | #JW1947NL |
|---|---|
| Kilometers | 109,667 |
| Engine | HINO J08E-VC/VB |
| Eng Size | 7.6L |
| Trans | AUTO |
| Axles | SINGLE |
| Suspension | AIR RIDE |
| Length | 24.0' |
| Color | WHITE |
Used 2017 HINO 338 Cab Chassis Truck
$13,900
Fleet Maintained 2017 Hino 338 Cab & Chassis. Call or TEXT Tommy at (5. 6. 1) 4. 4. 5- 9. 2. 7. 7 for more information.
| Stock # | #TP4169L |
|---|---|
| Kilometers | 171,916 |
| Engine | HINO JO8E-VB (260HP) |
| Eng Size | 7.7L |
| Trans | ALLISON 2500 RDS 6 SPD AUTO |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | SINGLE 12000 F / 21000 R |
| Front Axles | 12,000 |
| Rear Axles | 21,000 |
| Suspension | SPRING |
| Color | WHITE |
Used 2018 HINO 338 Cab Chassis Truck
$22,900
Fleet Maintained 2018 Hino 338 Cab & Chassis. Call or TEXT Tommy at (5. 6. 1) 4. 4. 5- 9. 2. 7. 7 for more information.
| Stock # | #TP4176L |
|---|---|
| Kilometers | 59,306 |
| Engine | HINO JO8E-VB (260HP) |
| Eng Size | 7.7L |
| Trans | ALLISON 2500 RDS 6 SPD AUTO |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | SINGLE 12000 F / 21000 R |
| Front Axles | 12,000 |
| Rear Axles | 21,000 |
| Suspension | SPRING |
| Color | WHITE |
Used 2018 HINO 338 Cab Chassis Truck
$17,900
Fleet Maintained 2018 Hino 338 Cab & Chassis. Call or TEXT Tommy at (5. 6. 1) 4. 4. 5- 9. 2. 7. 7 for more information.
| Stock # | #TP4167L |
|---|---|
| Kilometers | 118,064 |
| Engine | HINO JO8E-VB (260HP) |
| Eng Size | 7.7L |
| Trans | ALLISON 2500 RDS 6 SPD AUTO |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | SINGLE 12000 F / 21000 R |
| Front Axles | 12,000 |
| Rear Axles | 21,000 |
| Suspension | SPRING |
| Color | WHITE |
Used 2018 HINO 338 Cab Chassis Truck
$17,900
Fleet Maintained 2018 Hino 338 Cab & Chassis. Call or TEXT Tommy at (5. 6. 1) 4. 4. 5- 9. 2. 7. 7 for more information.
| Stock # | #TP4177L |
|---|---|
| Kilometers | 108,804 |
| Engine | HINO JO8E-VB (260HP) |
| Eng Size | 7.7L |
| Trans | ALLISON 2500 RDS 6 SPD AUTO |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | SINGLE 12000 F / 21000 R |
| Front Axles | 12,000 |
| Rear Axles | 21,000 |
| Suspension | SPRING |
| Color | WHITE |
(866) 813-1900 | 24850 Old 41 Rd Suite 21, Bonita Springs, FL 34135







