*Disclaimer: Our price advertised is based on cash payment or pre-approved financing
Trucks For Sale
All Trucks
Used 2021 KENWORTH T680 Fuel Tanker Truck
$114,000
IN RENTON, WA - 2021 KENWORTH T680 TRI-AXLE GASOLINE TANKER TRUCK, ONLY 307K MILES! PACCAR MX-11 ENGINE, PACCAR AUTOMATIC TRANSMISSION, NO PUMPS OR METERS, GRAVITY DROP, BOTTOM LOADER, CIVACON SYSTEM, TANK PASSED ALL INSPECTIONS 12/2024. NICE TRUCK R...
| Stock # | #JW3467OS |
|---|---|
| Kilometers | 246,801 |
| Engine | PACCAR MX-11 (430HP) |
| Eng Size | 10.8L |
| Trans | PACCAR PO-16F112C 12 SPD AUTO |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Color | WHITE |
Used 2021 KENWORTH T680 Fuel Tanker Truck
$110,000
IN RENTON, WA - 2021 KENWORTH T680 TRI-AXLE GASOLINE TANKER TRUCK, ONLY 307K MILES! PACCAR MX-11 ENGINE, PACCAR AUTOMATIC TRANSMISSION, NO PUMPS OR METERS, GRAVITY DROP, BOTTOM LOADER, CIVACON SYSTEM, TANK PASSED ALL INSPECTIONS 12/2024. NICE TRUCK R...
| Stock # | #JW3466OS |
|---|---|
| Kilometers | 307,897 |
| Engine | PACCAR MX-11 (430HP) |
| Eng Size | 10.8L |
| Trans | PACCAR PO-16F112C 12 SPD AUTO |
| Axles | TRI |
| Suspension | AIR RIDE |
| Color | WHITE |
Used 2017 VOLVO VNM64T200 Tandem Axle Daycab
$17,900
Fleet Maintained 2017 Volvo Daycab with Ishift. Ready to Work!! Call or TEXT Tommy Proctor at (5. 6. 1) 4. 4. 5- 9. 2. 7. 7 for more information.
| Stock # | #TP325688OS |
|---|---|
| Kilometers | 488,306 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | VOLVO D13 (405HP) |
| Eng Size | 12.8L |
| Trans | VOLVO ATO2612D 12 SPD I-SHIFT |
| Wheelbase | 185" |
| Axles | TANDEM 12350 F / 38000 R |
| Front Axles | 12,350 |
| Rear Axles | 38,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Color | WHITE |
Used 2021 FREIGHTLINER CASCADIA 116 Tandem Axle Daycab
$32,900
IN KENT, WA - PTO/WET KIT- 2021 FREIGHTLINER CASCADIA 116- DETROIT DD13 450HP- DETROIT DT12 AUTO TRANS- AIR SLIDE 5TH WHEEL- COLLISION MITIGATION- NICE TRUCK READY TO WORK! CALL JEFF NOW FOR DETAILS 954-905-2524 jwilson@ameriquestusedtrucks.com
| Stock # | #AG403967CC |
|---|---|
| Kilometers | 474,909 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | DETROIT DD13 (450HP) |
| Eng Size | 12.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 182" |
| Axles | TANDEM 12350 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,350 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 13,235 |
| Color | WHITE |
Used 2021 FREIGHTLINER CASCADIA 116 Tandem Axle Daycab
$32,900
IN KENT, WA - PTO/WET KIT- 2021 FREIGHTLINER CASCADIA 116- DETROIT DD13 450HP- DETROIT DT12 AUTO TRANS- AIR SLIDE 5TH WHEEL- COLLISION MITIGATION- NICE TRUCK READY TO WORK! CALL JEFF NOW FOR DETAILS 954-905-2524 jwilson@ameriquestusedtrucks.com
| Stock # | #AG403968CC |
|---|---|
| Kilometers | 498,834 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | DETROIT DD13 (450HP) |
| Eng Size | 12.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 182" |
| Axles | TANDEM 12350 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,350 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 13,884 |
| Color | WHITE |
(866) 813-1900 | 24850 Old 41 Rd Suite 21, Bonita Springs, FL 34135




