*Disclaimer: Our price advertised is based on cash payment or pre-approved financing
Trucks For Sale
All Trucks
Used 2014 VOLVO VNM64T200 Reefer Truck
$29,000
The 2014 Volvo VNM64200 Reefer Truck, featuring a striking blue exterior, is designed for exceptional performance and reliability in transporting temperature-sensitive cargo. Equipped with a Thermo King T-880R Reefer Unit, this truck ensures precise ...
| Stock # | #TP1535OS |
|---|---|
| Kilometers | 431,942 |
| Engine | VOLVO D11 (355HP) |
| Eng Size | 10.8L |
| Trans | VOLVO ATO2612D 12 SPD I-SHIFT |
| Axles | TANDEM 13200 F / 38000 R |
| Front Axles | 13,200 |
| Rear Axles | 38,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Reefer Hours | T-880R |
| Length | 26.0' |
| Color | BLUE |
Used 2014 VOLVO VNM64T200 Reefer Truck
$29,000
The 2014 Volvo VNM64200 Reefer Truck, featuring a striking blue exterior, is designed for exceptional performance and reliability in transporting temperature-sensitive cargo. Equipped with a Thermo King T-880R Reefer Unit, this truck ensures precise ...
| Stock # | #TP1549OS |
|---|---|
| Kilometers | 338,658 |
| Engine | VOLVO D11 (355HP) |
| Eng Size | 10.8L |
| Trans | VOLVO ATO2612D 12 SPD I-SHIFT |
| Axles | TANDEM 13200 F / 38000 R |
| Front Axles | 13,200 |
| Rear Axles | 38,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Reefer Hours | T-880R |
| Length | 26.0' |
| Color | BLUE |
Used 2014 VOLVO VNM64T200 Reefer Truck
$29,000
The 2014 Volvo VNM64200 Reefer Truck, featuring a striking blue exterior, is designed for exceptional performance and reliability in transporting temperature-sensitive cargo. Equipped with a Thermo King T-880R Reefer Unit, this truck ensures precise ...
| Stock # | #TP1548OS |
|---|---|
| Kilometers | 333,096 |
| Engine | VOLVO D11 (355HP) |
| Eng Size | 10.8L |
| Trans | VOLVO ATO2612D 12 SPD I-SHIFT |
| Axles | TANDEM 13200 F / 38000 R |
| Front Axles | 13,200 |
| Rear Axles | 38,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Reefer Hours | T-880R |
| Length | 26.0' |
| Color | BLUE |
Used 2014 VOLVO VNM64T200 Reefer Truck
$29,000
The 2014 Volvo VNM64200 Reefer Truck, featuring a striking blue exterior, is designed for exceptional performance and reliability in transporting temperature-sensitive cargo. Equipped with a Thermo King T-880R Reefer Unit, this truck ensures precise ...
| Stock # | #TP1538OS |
|---|---|
| Kilometers | 332,055 |
| Engine | VOLVO D11 (355HP) |
| Eng Size | 10.8L |
| Trans | VOLVO ATO2612D 12 SPD I-SHIFT |
| Axles | TANDEM 13200 F / 38000 R |
| Front Axles | 13,200 |
| Rear Axles | 38,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Reefer Hours | T-880R |
| Length | 26.0' |
| Color | BLUE |
Used 2014 VOLVO VNM64T200 Reefer Truck
$45,000
The 2014 Volvo VNM64200 Reefer Truck, featuring a striking blue exterior, is designed for exceptional performance and reliability in transporting temperature-sensitive cargo. Equipped with a Thermo King T-880R Reefer Unit, this truck ensures precise ...
| Stock # | #TP1547OS |
|---|---|
| Kilometers | 281,338 |
| Engine | VOLVO D11 (355HP) |
| Eng Size | 10.8L |
| Trans | VOLVO ATO2612D 12 SPD I-SHIFT |
| Axles | TANDEM 13200 F / 38000 R |
| Front Axles | 13,200 |
| Rear Axles | 38,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Reefer Hours | T-880R |
| Length | 26.0' |
| Color | BLUE |
Used 2014 VOLVO VNM64T200 Reefer Truck
$45,000
The 2014 Volvo VNM64200 Reefer Truck, featuring a striking blue exterior, is designed for exceptional performance and reliability in transporting temperature-sensitive cargo. Equipped with a Thermo King T-880R Reefer Unit, this truck ensures precise ...
| Stock # | #TP1534OS |
|---|---|
| Kilometers | 275,543 |
| Engine | VOLVO D11 (355HP) |
| Eng Size | 10.8L |
| Trans | VOLVO ATO2612D 12 SPD I-SHIFT |
| Axles | TANDEM 13200 F / 38000 R |
| Front Axles | 13,200 |
| Rear Axles | 38,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Reefer Hours | T-880R |
| Length | 26.0' |
| Color | BLUE |
Used 2014 VOLVO VNM64T200 Reefer Truck
$46,000
The 2014 Volvo VNM64200 Reefer Truck, featuring a striking blue exterior, is designed for exceptional performance and reliability in transporting temperature-sensitive cargo. Equipped with a Thermo King T-880R Reefer Unit, this truck ensures precise ...
| Stock # | #TP1550OS |
|---|---|
| Kilometers | 238,495 |
| Engine | VOLVO D11 (355HP) |
| Eng Size | 10.8L |
| Trans | VOLVO ATO2612D 12 SPD I-SHIFT |
| Axles | TANDEM 13200 F / 38000 R |
| Front Axles | 13,200 |
| Rear Axles | 38,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Reefer Hours | T-880R |
| Length | 26.0' |
| Color | BLUE |
Used 2014 VOLVO VNM64T200 Reefer Truck
$46,000
The 2014 Volvo VNM64200 Reefer Truck, featuring a striking blue exterior, is designed for exceptional performance and reliability in transporting temperature-sensitive cargo. Equipped with a Thermo King T-880R Reefer Unit, this truck ensures precise ...
| Stock # | #TP1545OS |
|---|---|
| Kilometers | 202,087 |
| Engine | VOLVO D11 (355HP) |
| Eng Size | 10.8L |
| Trans | VOLVO ATO2612D 12 SPD I-SHIFT |
| Axles | TANDEM 13200 F / 38000 R |
| Front Axles | 13,200 |
| Rear Axles | 38,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Reefer Hours | T-880R |
| Length | 26.0' |
| Color | BLUE |
Used 2014 VOLVO VNM64T200 Reefer Truck
$46,000
The 2014 Volvo VNM64200 Reefer Truck, featuring a striking blue exterior, is designed for exceptional performance and reliability in transporting temperature-sensitive cargo. Equipped with a Thermo King T-880R Reefer Unit, this truck ensures precise ...
| Stock # | #TP1533OS |
|---|---|
| Kilometers | 193,172 |
| Engine | VOLVO D11 (355HP) |
| Eng Size | 10.8L |
| Trans | VOLVO ATO2612D 12 SPD I-SHIFT |
| Axles | TANDEM 13200 F / 38000 R |
| Front Axles | 13,200 |
| Rear Axles | 38,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Reefer Hours | T-880R |
| Length | 26.0' |
| Color | BLUE |
Used 2015 HINO 195 Reefer Truck
$39,000
The 2015 Hino 195 Reefer Truck, classified as a Class 5 vehicle with a GVWR of 19,500 lbs, is expertly designed for transporting temperature-sensitive cargo. Equipped with a Thermo King refrigeration unit, this truck ensures optimal temperature contr...
| Stock # | #TP1586OS |
|---|---|
| Kilometers | 217,165 |
| Engine | HINO J05E-TP (210HP) |
| Eng Size | 5.1L |
| Trans | AISIN 6 SPD AUTO |
| Wheelbase | 161" |
| Axles | SINGLE |
| Suspension | SPRING |
| Reefer Hours | T-680R |
| Length | 18.0' |
| Color | WHITE |
Used 2015 ISUZU NQR Reefer Truck
$28,500
The 2015 Isuzu NQR is a dependable and efficient Class 5 truck, featuring a 16ft refrigerated body equipped with a Zanotti FZ238 reefer unit. Perfect for businesses that require temperature-controlled transport, this truck is ideal for industries lik...
| Stock # | #TP1605OS |
|---|---|
| Kilometers | 100,370 |
| Engine | ISUZU 4HK1TC (215HP) |
| Eng Size | 5.2L |
| Trans | AISIN 6 SPD AUTO |
| Axles | SINGLE |
| Suspension | SPRING |
| Reefer Hours | FZ238 |
| Color | WHITE |
Used 2017 OTHER ELECTRIC 159 Panel - Cargo Van
$13,900
IN LONG ISLAND CITY, NY- 2017 ZEPHYR ELECTRIC 159
For Sale at AmeriQuest Truck Sales
| Stock # | #JW01-17773CC |
|---|---|
| Kilometers | 4,623 |
| Engine | DODGE ELECTRIC |
| Eng Size | 3.6L |
| Trans | AUTO |
| Wheelbase | 146" |
| Axles | SINGLE 4629 F / 5562 R |
| Front Axles | 4,629 |
| Rear Axles | 5,562 |
| Suspension | SPRING |
| Color | WHITE |
Used 2016 OTHER ELECTRIC 159 Panel - Cargo Van
$12,900
IN LONG ISLAND CITY, NY- 2016 ZYPHYR ELECTRIC 159- DODGE 3.6L- ONLY 4,983 MILES
***CALL JEFF FOR DETAILS 704-450-3619***
For Sale at AmeriQuest Truck Sales
| Stock # | #JW01-17772CC |
|---|---|
| Kilometers | 4,983 |
| Engine | DODGE |
| Eng Size | 3.6L |
| Trans | AUTO |
| Wheelbase | 164" |
| Axles | SINGLE 4629 F / 5562 R |
| Front Axles | 4,629 |
| Rear Axles | 5,562 |
| Suspension | SPRING |
| Color | WHITE |
(866) 813-1900 | 24850 Old 41 Rd Suite 21, Bonita Springs, FL 34135












