*Disclaimer: Our price advertised is based on cash payment or pre-approved financing
Trucks For Sale
All Trucks
Used 2017 VOLVO VNL64T670 Tandem Axle Sleeper
$21,000
Fleet maintained ready to work Single bunk Sleeper
| Stock # | #CH5398PF |
|---|---|
| Kilometers | 519,607 |
| Engine | VOLVO D13 (475HP) |
| Trans | VOLVO I SHIFT MANUAL |
| Color | RED |
Used 2015 VOLVO VNL64T670 Tandem Axle Sleeper
$21,000
Fleet maintained ready to work Single bunk Sleeper
| Stock # | #CH2601PF |
|---|---|
| Kilometers | 658,066 |
| Engine | VOLVO D13 (475HP) |
| Trans | VOLVO I SHIFT MANUAL |
| Color | RED |
Used 2015 VOLVO VNL64T670 Tandem Axle Sleeper
$21,000
Fleet maintained ready to work Single bunk Sleeper
| Stock # | #CH3131PF |
|---|---|
| Kilometers | 759,169 |
| Engine | VOLVO D13 (475HP) |
| Trans | VOLVO I SHIFT MANUAL |
| Color | RED |
Used 2014 VOLVO VNL64T670 Tandem Axle Sleeper
$21,000
Fleet maintained ready to work Single bunk Sleeper
| Stock # | #CH4721PF |
|---|---|
| Kilometers | 760,719 |
| Engine | VOLVO D13 |
| Trans | VOLVO I SHIFT AUTO |
| Color | RED |
Used 2016 INTERNATIONAL Prostar Tandem Axle Daycab
$12,000
2016 International Tandem Day cab Available In Indianapolis, Indiana. Brand New Clutch. New Shocks, New Torque Rods and Wheel Bushings. DOT Compliant. Manual, 9 Speed. 6X4. Please call Tyler For More Information. &. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB7705OS |
|---|---|
| Kilometers | 290,134 |
| Engine | INTERNATIONAL N13 (450HP) |
| Eng Size | 12.4 |
| Trans | EATON 9 SPD MANUAL |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
Used 2020 INTERNATIONAL LT625 Tandem Axle Daycab
$11,000
IN TERRE HAUTE, IN - WET KIT/PTO- 2020 INTL LT625- INTL A26 12.4L- 450HP- EATON 12 SPD AUTOMATIC TRANSMISSION- ONLY 323,516 MILES! FLEET MAINTAAINED- THIS TRUCK IS READY TO WORK! CALL JEFF FOR DETAILS- 954-905-2524 jwilson@ameriquestusedtrucks.com
| Stock # | #AG404163CC |
|---|---|
| Kilometers | 389,844 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | INTERNATIONAL A26 (450HP) |
| Eng Size | 12.4L |
| Trans | EATON EEO-17F112C 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 183" |
| Axles | TANDEM 13200 F / 38000 R |
| Front Axles | 13,200 |
| Rear Axles | 38,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 12,747 |
| Color | WHITE |
Used 2020 INTERNATIONAL LT625 Tandem Axle Daycab
$11,000
IN TERRE HAUTE, IN - WET KIT/PTO- 2020 INTL LT625- INTL A26 12.4L- 450HP- EATON 12 SPD AUTOMATIC TRANSMISSION- ONLY 323,516 MILES! FLEET MAINTAAINED- THIS TRUCK IS READY TO WORK! CALL JEFF FOR DETAILS- 954-905-2524 jwilson@ameriquestusedtrucks.com
| Stock # | #AG404158CC |
|---|---|
| Kilometers | 423,823 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | INTERNATIONAL A26 (450HP) |
| Eng Size | 12.4L |
| Trans | EATON EEO-17F1123C 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 183" |
| Axles | TANDEM 12000 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,000 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 14,075 |
| Color | WHITE |
Used 2020 MACK Anthem AN64T Tandem Axle Daycab
$31,000
2020 Mack Anthem Day cab: MP8, M-Drive, Automated, Engine brake, Power Steering and Cruise control, Heated Mirrors and Roof Fairings. 186 Wheelbase, 2.64 Rear End.
Financing & Warranty Options Available.
Call/Text Tyler for more information - 7. 0....
| Stock # | #TB320013 |
|---|---|
| Kilometers | 522,224 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | MACK MP8-415E (415HP) |
| Trans | MACK AUTO |
| Wheelbase | 186" |
| Axles | TANDEM 12000 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,000 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 13,496 |
| Color | WHITE |
Used 2019 FREIGHTLINER Cascadia 125 Tandem Axle Daycab
$21,000
Located In Indianapolis Indiana. Hard to Find 2019 Freightliner With a DD15 Engine, DT12 Automatic Transmission with 455HP. Financing and Warranty Options Available. Please Call or Text Tyler For More Information. 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB867936 |
|---|---|
| Kilometers | 586,310 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Eng Size | 14.8 |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 178" |
| Axles | TANDEM 12000 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,000 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Color | WHITE |
Used 2019 FREIGHTLINER Cascadia 125 Tandem Axle Daycab
$20,000
Located In Indianapolis Indiana. Hard to Find 2019 Freightliner With a DD15 Engine, DT12 Automatic Transmission with 455HP. Financing and Warranty Options Available. Please Call or Text Tyler For More Information. 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0
| Stock # | #TB867934 |
|---|---|
| Kilometers | 631,770 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Eng Size | 14.8 |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 178" |
| Axles | TANDEM 12000 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,000 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Color | WHITE |
(866) 813-1900 | 24850 Old 41 Rd Suite 21, Bonita Springs, FL 34135









