*Disclaimer: Our price advertised is based on cash payment or pre-approved financing
Trucks For Sale
All Trucks
Used 2017 FREIGHTLINER M2 Beverage Truck
$18,000
IN BOISE ID - FREIGHTLINER M2 - CUMMINS ISB - ALLISON AUTOMATIC TRANSMISSION - 6 BAY HACKNEY BEVERAGE BODY - FLEET MAINTAINED - READY TO WORK!!! CALL JEFF FOR DETAILS 954-905-2524 jwilson@ameriquestusedtrucks.com
| Stock # | #JW2199OS |
|---|---|
| Kilometers | 202,376 |
| Engine | CUMMINS ISB |
| Eng Size | 6.7L |
| Trans | ALLISON 6 SPD AUTO |
| Axles | SINGLE 8000 F / 18000 R |
| Front Axles | 8,000 |
| Rear Axles | 18,000 |
| Suspension | SPRING |
| Length | 18.0' |
| Color | WHITE |
Used 2019 FREIGHTLINER CA113DC Tandem Axle Daycab
$51,600
Fleet Maintained and Ready to Work! Call or TEXT Tommy at (561) 445-9277 for more information.
| Stock # | #TP9153OS |
|---|---|
| Kilometers | 474,275 |
| Engine | DETROIT DD13 (450HP) |
| Eng Size | 12.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 175" |
| Axles | TANDEM 12000 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,000 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Color | GREEN |
Used 2019 FREIGHTLINER CA113DC Tandem Axle Daycab
$47,700
Fleet Maintained and Ready to Work! Call or TEXT Tommy at (561) 445-9277 for more information.
| Stock # | #TP9151OS |
|---|---|
| Kilometers | 513,510 |
| Engine | DETROIT DD13 (450HP) |
| Eng Size | 12.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 175" |
| Axles | TANDEM 12000 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,000 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Color | GREEN |
Used 2019 FREIGHTLINER CA113DC Tandem Axle Daycab
$47,700
Fleet Maintained and Ready to Work! Call or TEXT Tommy at (561) 445-9277 for more information.
| Stock # | #TP9147OS |
|---|---|
| Kilometers | 540,031 |
| Engine | DETROIT DD13 (450HP) |
| Eng Size | 12.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 175" |
| Axles | TANDEM 12000 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,000 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Color | GREEN |
Used 2018 FREIGHTLINER CA113DC Tandem Axle Daycab
$39,900
Fleet Maintained and Ready to Work! Call or TEXT Tommy at (561) 445-9277 for more information.
| Stock # | #TP8019OS |
|---|---|
| Kilometers | 654,698 |
| Engine | DETROIT DD13 (450HP) |
| Eng Size | 12.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 175" |
| Axles | TANDEM 12000 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,000 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Color | GREEN |
Used 2018 FREIGHTLINER CA113DC Tandem Axle Daycab
$41,900
Fleet Maintained and Ready to Work! Call or TEXT Tommy at (561) 445-9277 for more information.
| Stock # | #TP8013OS |
|---|---|
| Kilometers | 559,019 |
| Engine | DETROIT DD13 (450HP) |
| Eng Size | 12.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 175" |
| Axles | TANDEM 12000 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,000 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Color | GREEN |
Used 2018 FREIGHTLINER CA113DC Tandem Axle Daycab
$39,900
Fleet Maintained and Ready to Work! Call or TEXT Tommy at (561) 445-9277 for more information.
| Stock # | #TP8025OS |
|---|---|
| Kilometers | 595,433 |
| Engine | DETROIT DD13 (450HP) |
| Eng Size | 12.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 175" |
| Axles | TANDEM 12000 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,000 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Color | GREEN |
Used 2018 FREIGHTLINER CA113DC Tandem Axle Daycab
$42,900
Fleet Maintained and Ready to Work! Call or TEXT Tommy at (561) 445-9277 for more information.
| Stock # | #TP8021OS |
|---|---|
| Kilometers | 533,855 |
| Engine | DETROIT DD13 (450HP) |
| Eng Size | 12.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 175" |
| Axles | TANDEM 12000 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,000 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Color | GREEN |
Used 2018 FREIGHTLINER CA113DC Tandem Axle Daycab
$39,900
Fleet Maintained and Ready to Work! Call or TEXT Tommy at (561) 445-9277 for more information.
| Stock # | #TP8017OS |
|---|---|
| Kilometers | 641,402 |
| Engine | DETROIT DD13 (450HP) |
| Eng Size | 12.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 175" |
| Axles | TANDEM 12000 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,000 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Color | GREEN |
Used 2018 FREIGHTLINER CA113DC Tandem Axle Daycab
$39,900
Fleet Maintained and Ready to Work! Call or TEXT Tommy at (561) 445-9277 for more information.
| Stock # | #TP8015OS |
|---|---|
| Kilometers | 625,819 |
| Engine | DETROIT DD13 (450HP) |
| Eng Size | 12.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 175" |
| Axles | TANDEM 12000 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,000 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Color | GREEN |
Used 2018 FREIGHTLINER CA113DC Tandem Axle Daycab
$39,900
Fleet Maintained and Ready to Work! Call or TEXT Tommy at (561) 445-9277 for more information.
| Stock # | #TP8011OS |
|---|---|
| Kilometers | 645,559 |
| Engine | DETROIT DD13 (450HP) |
| Eng Size | 12.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 175" |
| Axles | TANDEM 12000 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,000 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Color | GREEN |
Used 2018 FREIGHTLINER CA125DC Tandem Axle Daycab
$44,700
Fleet Maintained and Ready to Work! Call or TEXT Tommy at (561) 445-9277 for more information.
| Stock # | #TP8027OS |
|---|---|
| Kilometers | 554,625 |
| Engine | DETROIT DD13 (450HP) |
| Eng Size | 12.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 175" |
| Axles | TANDEM 12000 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,000 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Color | GREEN |
Used 2019 FREIGHTLINER CA125DC Tandem Axle Daycab
$50,600
Fleet Maintained and Ready to Work! Call or TEXT Tommy at (561) 445-9277 for more information.
| Stock # | #TP9149OS |
|---|---|
| Kilometers | 542,802 |
| Engine | DETROIT DD13 (450HP) |
| Eng Size | 12.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 175" |
| Axles | TANDEM 12000 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,000 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Color | GREEN |
(866) 813-1900 | 24850 Old 41 Rd Suite 21, Bonita Springs, FL 34135












