*Disclaimer: Our price advertised is based on cash payment or pre-approved financing
Trucks For Sale
All Trucks
Used 2024 WESTERN STAR 49X Tandem Axle Sleeper
$135,000
| Stock # | #MG8203FE |
|---|---|
| Kilometers | 278,280 |
| Engine | DETROIT DD15 (505HP) |
| Eng Size | 14.8L |
| Trans | DETROIT DT12 - 1750 - OHE 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 237" |
| Axles | TANDEM 13220 F / 40000 R |
| Front Axles | 13,220 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Color | BEIGE |
Used 2022 FREIGHTLINER Cascadia 126 Tandem Axle Sleeper
$67,000
| Stock # | #MG6063FE |
|---|---|
| Kilometers | 472,657 |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Eng Size | 14.8L |
| Trans | DETROIT DT12 - 1650 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 235" |
| Axles | TANDEM 13300 F / 40000 R |
| Front Axles | 13,300 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Color | WHITE |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia Tandem Axle Sleeper
$41,600
Truck is in great condition and road ready!
Fleet maintained.
Call/Text Tyler for more info! 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20020CYP |
|---|---|
| Kilometers | 467,895 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 10,323 |
| Color | BLUE |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia Tandem Axle Sleeper
$38,895
Truck is in great condition and road ready!
Fleet Maintained
Call/Text Tyler for more info! 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20003CYP |
|---|---|
| Kilometers | 522,080 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Eng Size | 14.8 L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 11,619 |
| Color | TEAL |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia Tandem Axle Sleeper
$38,275
Truck is in great condition and road ready!
Fleet maintained.
Call/Text Tyler for more info. 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20089CYP |
|---|---|
| Kilometers | 534,477 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 233" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 12,008 |
| Color | ORANGE |
Used 2007 STERLING L8500 Single Axle Daycab
$7,000
IN PLANT CITY, FL -
| Stock # | #JWX80353 |
|---|---|
| Kilometers | 508,664 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | MERCEDES 9067BT6E (380HP) |
| Eng Size | 7.2L |
| Trans | FULLER FRO-11210B 10 SPD MANUAL |
| Wheelbase | 148" |
| Axles | SINGLE 12000 F / 23000 R |
| Front Axles | 12,000 |
| Rear Axles | 23,000 |
| Suspension | AIR / SPRING |
| Color | WHITE |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia Tandem Axle Sleeper
$36,700
Truck is in great condition and road ready! Fleet maintained.
Call/Text Tyler for more info! 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20007CYP |
|---|---|
| Kilometers | 565,830 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 13,853 |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia Tandem Axle Sleeper
$39,115
Truck is in great condition. Fleet maintained.
Call/Text Tyler for more info! 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20012CYP |
|---|---|
| Kilometers | 517,641 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 12,518 |
| Color | BLUE |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia 126 Tandem Axle Daycab
$20,500
IN POLAND, ME - ***HEAVY DUTY*** 2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126- GVWR 58,700- AXLES 13,300/45,400- DETROIT DD15 505HP- DETROIT DT12 AUTO TRANS- COLLISION MITIGATION- READY TO WORK! CALL JEFF NOW! 954-905-2524 jwilson@ameriquestusedtrucks.com
| Stock # | #JW03-19423CC |
|---|---|
| Kilometers | 691,243 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | DETROIT DD15 (505HP) |
| Eng Size | 14.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 190" |
| Axles | TANDEM 13300 F / 45400 R |
| Front Axles | 13,300 |
| Rear Axles | 45,400 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 16,412 |
| Color | GREEN |
Used 2018 INTERNATIONAL LT625 Tandem Axle Sleeper
$36,250
This truck is in excellent condition and road ready. Fleet Maintained.
Call/Text Tyler for more info! 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB82041CYP |
|---|---|
| Kilometers | 436,447 |
| Cab Style | RAISED ROOF |
| Engine | CUMMINS X15 (450HP) |
| Trans | EATON 10 SPD AUTO |
| Wheelbase | 236" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 9,649 |
| Color | WHITE |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia Tandem Axle Sleeper
$35,000
Truck is in excellent condition and road ready. Fleet maintained.
Call/Text Tyler for more info: 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20057CYP |
|---|---|
| Kilometers | 598,620 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 13,222 |
| Color | GREEN |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia Tandem Axle Sleeper
$37,100
Truck is in excellent condition and road ready. Fleet maintained.
Call/Text Tyler for more info! 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20038CYP |
|---|---|
| Kilometers | 557,866 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 12,171 |
| Color | WHITE |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia Tandem Axle Sleeper
$33,195
Truck is in excellent condition and road ready!
Fleet maintained.
Call/Text Tyler for more info! 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20021CYP |
|---|---|
| Kilometers | 635,940 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTOMATED |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 16,742 |
| Color | PURPLE |
Used 2018 INTERNATIONAL LT625 Tandem Axle Sleeper
$38,250
| Stock # | #TB82029CYP |
|---|---|
| Kilometers | 396,488 |
| Cab Style | RAISED ROOF |
| Engine | CUMMINS X15 (450HP) |
| Trans | EATON 10 SPD AUTO |
| Wheelbase | 236" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Color | WHITE |
Used 2018 INTERNATIONAL LT625 Tandem Axle Sleeper
$36,995
Truck is road ready! Fleet maintained.
Call/Text Tyler for more info. 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB82034CYP |
|---|---|
| Kilometers | 402,384 |
| Cab Style | RAISED ROOF |
| Engine | CUMMINS X15 (450HP) |
| Trans | EATON FAOM-15810S-EC3 10 SPD AUTO |
| Wheelbase | 236" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 8,604 |
| Color | WHITE |
Used 2021 FREIGHTLINER Cascadia 126 Tandem Axle Daycab
$28,900
IN ORLANDO, FL - PTO/WET KIT- 2021 FREIGHTLINER CASCADIA 116- DETROIT DD13 450HP- DETROIT DT12 AUTO TRANS- AIR SLIDE 5TH WHEEL- COLLISION MITIGATION- NICE TRUCK READY TO WORK! CALL JEFF NOW FOR DETAILS 954-905-2524 jwilson@ameriquestusedtrucks.com
| Stock # | #AG403952CC |
|---|---|
| Kilometers | 627,839 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | DETROIT DD13 (450HP) |
| Eng Size | 12.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 182" |
| Axles | TANDEM 12350 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,350 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 17,429 |
| Color | WHITE |
Used 2015 PETERBILT 579 Tri-Axle Steel Dump Truck
$76,000
Greta condition vehicle.
Cummins engine 600HP
Auto Eaton transmission
*New steel body 18ft
*New Hydraulic system
20K lbs Steering / 46K lbs rears
New Tires
Aluminum Rims.
Call Marcos at 7. 1. 3. 4. 0. 8. 9. 7. 3. 4. for more details.
Se ...
| Stock # | #MG9397OS |
|---|---|
| Kilometers | 726,260 |
| Engine | CUMMINS ISX-15 (600HP) |
| Eng Size | 14.9L |
| Trans | EATON-FULLER 10 SPD AUTO |
| Front Axles | 20,000 |
| Rear Axles | 46,000 |
| Color | WHITE |
Used 2024 FREIGHTLINER Cascadia 126 Tandem Axle Sleeper
$115,000
Excellent and almost new 2024 Freightliner Cascadia Sleeper
DD15 engine 505HP
Auto transm
Full digital dash
Remaining factory warranty
Excellent condition (Like new)
Financing available.
Se habla espanol.
Call Marcos at 7. 1. 3. 4. 0...
| Stock # | #MG3188FE |
|---|---|
| Kilometers | 165,000 |
| Engine | DETROIT DD15 (505HP) |
| Eng Size | 14.9L |
| Trans | DETROIT DT12 - 1650 12 SPD AUTO |
| Front Axles | 12,000 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Color | WHITE |
Used 2020 PETERBILT 579 Tandem Axle Sleeper
$24,995
Truck is in excellent condition and ready to roll!
Fleet maintained.
Call/Text Tyler for more info! 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20094CYP |
|---|---|
| Kilometers | 522,619 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | PACCAR MX-13 (455HP) |
| Eng Size | 12.9L |
| Trans | PACCAR PO-16F112C12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 241" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 10,838 |
Used 2020 PETERBILT 579 Tandem Axle Sleeper
$29,995
Truck is in excellent condition and ready to roll!
Fleet Maintained
Call/Text Tyler for more info! 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20106CYP |
|---|---|
| Kilometers | 419,231 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | PACCAR MX-13 (455HP) |
| Eng Size | 12.9L |
| Trans | PACCAR PO-16F112C12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 241" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 9,030 |
(866) 813-1900 | 24850 Old 41 Rd Suite 21, Bonita Springs, FL 34135



















