*Disclaimer: Our price advertised is based on cash payment or pre-approved financing
Trucks For Sale
All Trucks
Used 2018 FREIGHTLINER Cascadia 126 Tandem Axle Sleeper
$24,000
Great condition vehicle fleet maintained.
DD15 / 455HP
DT12 Auto Transm
Double bunk.
DOT condition.
Call Marcos at 7. 1. 3. 4. 0. 8. 9. 7. 3. 4. for more details.
Se habla español
| Stock # | #MG570PF |
|---|---|
| Kilometers | 673,178 |
| Cab Style | DOUBLE BUNK |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Eng Size | 14.9L |
| Trans | DETROIT DT12 - 1650 12 SPD AUTO |
| Axles | TANDEM 12000 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,000 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Color | WHITE |
Used 2019 FREIGHTLINER CASCADIA 113 Tandem Axle Daycab
$24,900
IN FONTANA, CA - 6X2 2019 FREIGHTLINER CASCADIA 113- DETROIT DD13- AUTOMATIC TRANSMISSION- THIS TRUCK IS READY TO WORK CALL JEFF NOW FOR DETAILS 954-905-2524 jwilson@ameriquestusedtrucks.com
| Stock # | #JWKE7721OS |
|---|---|
| Kilometers | 386,122 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | DETROIT DD13 |
| Eng Size | 12.8L |
| Trans | AUTO |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Color | RED |
Used 2019 FREIGHTLINER CASCADIA 113 Tandem Axle Daycab
$21,900
IN FONTANA, CA - 6X2 2019 FREIGHTLINER CASCADIA 113- DETROIT DD13- AUTOMATIC TRANSMISSION- THIS TRUCK IS READY TO WORK CALL JEFF NOW FOR DETAILS 954-905-2524 jwilson@ameriquestusedtrucks.com
| Stock # | #JWKE7732OS |
|---|---|
| Kilometers | 485,918 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | DETROIT DD13 |
| Eng Size | 12.8L |
| Trans | AUTO |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Color | RED |
Used 2019 FREIGHTLINER Cascadia 126 Tandem Axle Daycab
$27,900
IN ONTARIO, CA - **505HP** 2019 FREIGHTLINER CASCADIA 126 DAY CAB- DETROIT DD15 505HP- DETROIT DT12 12SPD AUTOMATIC TRANSMISSION- FLEET MAINTAINED- READY TO WORK! NICE TRUCK - CALL JEFF NOW FOR DETAILS! 954-905-2524 jwilson@ameriquestusedtrucks.com
| Stock # | #JW03-18075CC |
|---|---|
| Kilometers | 526,207 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | DETROIT DD15 (505HP) |
| Eng Size | 14.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 186" |
| Axles | TANDEM 12350 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,350 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 16,617 |
| Color | WHITE |
Used 2019 FREIGHTLINER Cascadia 126 Tandem Axle Daycab
$31,900
IN ONTARIO, CA - **505HP** 2019 FREIGHTLINER CASCADIA 126 DAY CAB- DETROIT DD15 505HP- DETROIT DT12 12SPD AUTOMATIC TRANSMISSION- FLEET MAINTAINED- READY TO WORK! NICE TRUCK - CALL JEFF NOW FOR DETAILS! 954-905-2524 jwilson@ameriquestusedtrucks.com
| Stock # | #JW03-18079CC |
|---|---|
| Kilometers | 429,423 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | DETROIT DD15 (505HP) |
| Eng Size | 14.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 186" |
| Axles | TANDEM 12350 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,350 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 14,259 |
| Color | WHITE |
Used 2019 FREIGHTLINER Cascadia 126 Tandem Axle Daycab
$27,900
IN ONTARIO, CA - **505HP** 2019 FREIGHTLINER CASCADIA 126 DAY CAB- DETROIT DD15 505HP- DETROIT DT12 12SPD AUTOMATIC TRANSMISSION- FLEET MAINTAINED- READY TO WORK! NICE TRUCK - CALL JEFF NOW FOR DETAILS! 954-905-2524 jwilson@ameriquestusedtrucks.com
| Stock # | #JW03-18083CC |
|---|---|
| Kilometers | 510,479 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | DETROIT DD15 (505HP) |
| Eng Size | 14.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 186" |
| Axles | TANDEM 12350 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,350 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 16,872 |
| Color | WHITE |
Used 2019 FREIGHTLINER Cascadia 125 Tandem Axle Sleeper
$42,000
IN CERES, CA -
| Stock # | #JW7590OS |
|---|---|
| Kilometers | 555,708 |
| Cab Style | HI RISE |
| Engine | DETROIT DD15 (450HP) |
| Eng Size | 14.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Color | WHITE |
Used 2019 FREIGHTLINER Cascadia 126 Tandem Axle Daycab
$27,900
IN ONTARIO, CA - **505HP** 2019 FREIGHTLINER CASCADIA 126 DAY CAB- DETROIT DD15 505HP- DETROIT DT12 12SPD AUTOMATIC TRANSMISSION- FLEET MAINTAINED- READY TO WORK! NICE TRUCK - CALL JEFF NOW FOR DETAILS! 954-905-2524 jwilson@ameriquestusedtrucks.com
| Stock # | #JW03-18078CC |
|---|---|
| Kilometers | 500,128 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | DETROIT DD15 (505HP) |
| Eng Size | 14.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 186" |
| Axles | TANDEM 12350 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,350 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 15,443 |
| Color | WHITE |
Used 2019 FREIGHTLINER Cascadia 126 Tandem Axle Daycab
$27,900
IN ONTARIO, CA - **505HP** 2019 FREIGHTLINER CASCADIA 126 DAY CAB- DETROIT DD15 505HP- DETROIT DT12 12SPD AUTOMATIC TRANSMISSION- FLEET MAINTAINED- READY TO WORK! NICE TRUCK - CALL JEFF NOW FOR DETAILS! 954-905-2524 jwilson@ameriquestusedtrucks.com
| Stock # | #JW03-18082CC |
|---|---|
| Kilometers | 526,703 |
| Cab Style | DAY CAB |
| Engine | DETROIT DD15 (505HP) |
| Eng Size | 14.8L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 186" |
| Axles | TANDEM 12350 F / 40000 R |
| Front Axles | 12,350 |
| Rear Axles | 40,000 |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 15,894 |
| Color | WHITE |
Used 2016 FORD TRANSIT Panel - Cargo Van
$3,000
IN REDDING, CA - NON RUNNER SOLD AS IS- $3000 OBO 2016 FORD TRANSIT VAN CALL JEFF NOW! 954-905-2524 jwilson@ameriquestusedtrucks.com
| Stock # | #JW4227OS |
|---|---|
| Kilometers | 73,866 |
Used 2012 FORD E150 Panel - Cargo Van
$3,750
IN PALM SPRINGS, CA - *PRICED TO SELL!* 2012 Ford E-150 Panel Van – Reliable Workhorse, Ready to Roll!
Looking for a dependable cargo van that’s built to handle the demands of your business? This 2012 Ford E-150 Panel Van is the perfect solution...
| Stock # | #JW7378OS |
|---|---|
| Kilometers | 149,348 |
| Engine | FORD (225HP) |
| Eng Size | 4.6L |
| Trans | FORD 6 SPD AUTO |
| Axles | SINGLE |
| Suspension | SPRING |
| Color | WHITE |
Used 2019 FORD E350 Box Van Truck
$21,000
IN ROCKLIN, CA - 2019 Ford E-350 10' Box Truck – V8 Only 47,031 Miles
This well-maintained 2019 Ford E-350 box truck is ready to work! Powered by a reliable 6.2L V8 engine, it offers strong performance and durability for a wide range of commercia...
| Stock # | #JW5081OS |
|---|---|
| Kilometers | 47,031 |
| Engine | FORD (331HP) |
| Eng Size | 6.2L |
| Trans | FORD TORQUESHIFT 6 SPD AUTO |
| Axles | SINGLE 4200 F / 60804 R |
| Front Axles | 4,200 |
| Rear Axles | 60,804 |
| Suspension | SPRING |
| Length | 10.0' |
| Color | WHITE |
(866) 813-1900 | 24850 Old 41 Rd Suite 21, Bonita Springs, FL 34135











