*Disclaimer: Our price advertised is based on cash payment or pre-approved financing
Trucks For Sale
All Trucks
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia Tandem Axle Sleeper
$41,600
Truck is in great condition and road ready!
Fleet maintained.
Call/Text Tyler for more info! 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20020CYP |
|---|---|
| Kilometers | 467,895 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 10,323 |
| Color | BLUE |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia Tandem Axle Sleeper
$38,895
Truck is in great condition and road ready!
Fleet Maintained
Call/Text Tyler for more info! 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20003CYP |
|---|---|
| Kilometers | 522,080 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Eng Size | 14.8 L |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 11,619 |
| Color | TEAL |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia Tandem Axle Sleeper
$38,275
Truck is in great condition and road ready!
Fleet maintained.
Call/Text Tyler for more info. 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20089CYP |
|---|---|
| Kilometers | 534,477 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 233" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 12,008 |
| Color | ORANGE |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia Tandem Axle Sleeper
$36,700
Truck is in great condition and road ready! Fleet maintained.
Call/Text Tyler for more info! 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20007CYP |
|---|---|
| Kilometers | 565,830 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 13,853 |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia Tandem Axle Sleeper
$39,115
Truck is in great condition. Fleet maintained.
Call/Text Tyler for more info! 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20012CYP |
|---|---|
| Kilometers | 517,641 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 12,518 |
| Color | BLUE |
Used 2018 INTERNATIONAL LT625 Tandem Axle Sleeper
$36,250
This truck is in excellent condition and road ready. Fleet Maintained.
Call/Text Tyler for more info! 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB82041CYP |
|---|---|
| Kilometers | 436,447 |
| Cab Style | RAISED ROOF |
| Engine | CUMMINS X15 (450HP) |
| Trans | EATON 10 SPD AUTO |
| Wheelbase | 236" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 9,649 |
| Color | WHITE |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia Tandem Axle Sleeper
$35,000
Truck is in excellent condition and road ready. Fleet maintained.
Call/Text Tyler for more info: 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20057CYP |
|---|---|
| Kilometers | 598,620 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 13,222 |
| Color | GREEN |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia Tandem Axle Sleeper
$37,100
Truck is in excellent condition and road ready. Fleet maintained.
Call/Text Tyler for more info! 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20038CYP |
|---|---|
| Kilometers | 557,866 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 12,171 |
| Color | WHITE |
Used 2020 FREIGHTLINER Cascadia Tandem Axle Sleeper
$33,195
Truck is in excellent condition and road ready!
Fleet maintained.
Call/Text Tyler for more info! 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20021CYP |
|---|---|
| Kilometers | 635,940 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | DETROIT DD15 (455HP) |
| Trans | DETROIT DT12 12 SPD AUTOMATED |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 16,742 |
| Color | PURPLE |
Used 2018 INTERNATIONAL LT625 Tandem Axle Sleeper
$38,250
| Stock # | #TB82029CYP |
|---|---|
| Kilometers | 396,488 |
| Cab Style | RAISED ROOF |
| Engine | CUMMINS X15 (450HP) |
| Trans | EATON 10 SPD AUTO |
| Wheelbase | 236" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Color | WHITE |
Used 2016 PETERBILT 579 Tandem Axle Sleeper
$20,750
Truck is road ready! Fleet maintained.
Call/Text Tyler for more info. 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB71136CYP |
|---|---|
| Kilometers | 730,769 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | CUMMINS ISX15 (450HP) |
| Trans | FULLER FO18E313A-MHP 13 SPD AUTO |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 16,360 |
| Color | GREY |
Used 2018 INTERNATIONAL LT625 Tandem Axle Sleeper
$36,995
Truck is road ready! Fleet maintained.
Call/Text Tyler for more info. 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB82034CYP |
|---|---|
| Kilometers | 402,384 |
| Cab Style | RAISED ROOF |
| Engine | CUMMINS X15 (450HP) |
| Trans | EATON FAOM-15810S-EC3 10 SPD AUTO |
| Wheelbase | 236" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 8,604 |
| Color | WHITE |
Used 2020 PETERBILT 579 Tandem Axle Sleeper
$24,995
Truck is in excellent condition and ready to roll!
Fleet maintained.
Call/Text Tyler for more info! 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20094CYP |
|---|---|
| Kilometers | 522,619 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | PACCAR MX-13 (455HP) |
| Eng Size | 12.9L |
| Trans | PACCAR PO-16F112C12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 241" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 10,838 |
Used 2020 PETERBILT 579 Tandem Axle Sleeper
$29,995
Truck is in excellent condition and ready to roll!
Fleet Maintained
Call/Text Tyler for more info! 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB20106CYP |
|---|---|
| Kilometers | 419,231 |
| Cab Style | MID ROOF |
| Engine | PACCAR MX-13 (455HP) |
| Eng Size | 12.9L |
| Trans | PACCAR PO-16F112C12 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 241" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 9,030 |
Used 2018 INTERNATIONAL LT625 Tandem Axle Sleeper
$36,995
- Fleet maintained
- Truck is in excellent condition and is road ready!
- Call/Text Tyler for more info! 7. 0. 8. 4. 2. 7. 4. 0. 3. 0.
| Stock # | #TB83026CYP |
|---|---|
| Kilometers | 415,383 |
| Engine | CUMMINS X15 (450HP) |
| Eng Size | 14.9L |
| Trans | EATON FAOM-15810S-EC3 10 SPD AUTO |
| Wheelbase | 236" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 9,507 |
Used 2016 PETERBILT 579 Tandem Axle Sleeper
$20,750
Mileage: 747,225 / 747,103 (ECM) Engine Hours: 17,881 Highlights: Rugged, long-haul configuration with a proven Cummins X15 powertrain Spacious 80" sleeper with dual bunks for crew comfort Steel frame and air-ride suspension for a smoother ride Moder...
| Stock # | #TB71128CYP |
|---|---|
| Kilometers | 747,225 |
| Cab Style | RAISED ROOF |
| Engine | CUMMINS ISX15 (450HP) |
| Trans | EATON EEO-16F112C 12 SPD AUTO |
| Wheelbase | 245" |
| Axles | TANDEM |
| Suspension | AIR RIDE |
| Hours | 17,881 |
(866) 813-1900 | 24850 Old 41 Rd Suite 21, Bonita Springs, FL 34135















